Diamonio fosfatas

Grįžti į katalogą

Tai granuliuota koncentruota azoto-fosforo trąša, subalansuota ir neutrali, gerai tirpstanti vandenyje. Ją galima naudoti visų tipų dirvožemiams, visiems lauko, sodo, daržo ir gėlynų augalams tręšti. Teisingai subalansuotas azoto ir fosforo santykis didina augalų atsparumą nepalankioms gamtinėms sąlygoms (sausrai ir šalčiui), o taip pat augalų atsparumą ligoms, padeda kaupti cukrų šakniavaisiams ir vaisiams.


Cheminė sudėtis
 Azotas (N)
18 %
 Fosforas (P2O5) bendras 46 %
 Fosforas (P2O5), tirpus vandenyje 44 %

EB TRĄŠOS
Cheminė formulė: (NH4)2HPO4
Pakuotė: 500 kg; 1000 kg
Gamintojas: AB „Lifosa" (Lietuva)

Paskirtis ir naudojimas

Naudojamas, kaip pagrindinė trąša, o taip pat pavasario - vasaros laikotarpiu, kaip papildoma trąša, kad praturtinti dirvožemį fosforu.

  • Fosforas yra fotosintezei ir medžiagų bei energijos apykaitai svarbus elementas, dalyvaujantis nukleorūgščių (RNR ir DNR) sintezėje, įeinantis į ląstelių membranų fosfolipidų, bei ATP sudėtį;
  • Fosforas yra labai svarbus augalų vegetacijai, bei šaknų augimui. Tai augimą reguliuojantis elementas. Pavasarį fosforo kiekis skatina gyvybinius procesus.
  • Trūkstant fosforo augalai nustoja augę, jų ūgliai plonėja ir trumpėja, šoniniai pumpurai apmiršta ir visai neišsprogsta, lapų galai parausta, paruduoja, vaisiai bręsta lėtai, pakinta jų forma.

Rekomenduojamos tręšimo normos

Augalo pavadinimas Tręšimo periodas Trąšos norma (kg/ha)
Žieminiai kviečiai, rugiai ir kvietrugiai Prieš sėją
200-250
Vasariniai kviečiai, miežiai, avižos Prieš sėją 200-250
Žieminiai rapsai Prieš sėją 200-250
Vasariniai rapsai Prieš sėją
200-250
Cukriniai runkeliai Prieš sėją 250-300
Kukurūzai Prieš sėją 250-300
Pievos ir ganyklos Pavasarį vegetacijai atsinaujinus
150-250 

Trąšų normos tikslinamos atsižvelgiant į dirvožemio agrocheminius parametrus, planuojamą užauginti derlių, augalų veisles, meteorologines sąlygas.

Rekomendacijos sandėliavimui

Saugoti tam pritaikytose sausose ir gerai vėdinamose, nuo drėgmės izoliuotose patalpose. Ūkyje užtikrinti, kad trąšos nebūtų saugomos šalia šieno, šiaudų, grūdų, dyzelinio kuro, ir t.t. nesuderinamos cheminės medžiagos: šarmai, stiprios rūgštys, varis ir jo lydiniai.Grįžti į katalogą

Diamonio fosfatas

Jūsų vardas*:
Tel.nr:
Klausimas*:
* privalomi užpildyti laukai.